dr barbara sabal

Lek. med. Barbara Sabal

specjalista okulistyki

Poradnia Okulistyczna dla Dorosłych
Poradnia Leczenia Chorób Siatkówki
Poradnia Okulistyki Dziecięcej
Pracownia OCT

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obecnie doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Pracuje w Oddziale Okulistyki Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, gdzie odbywała szkolenie specjalizacyjne z zakresu okulistyki. Podczas specjalizacji doświadczenie zdobywała podczas staży w ośrodkach klinicznych w Krakowie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie i Lublinie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Państwowy Egzamin Specjalizacyjny zdała z najlepszym wynikiem w Polsce, ponadto złożyła europejski egzamin EBOD uprawniający do tytułu Fellow of European Board of Ophthalmology (FEBO).

Laureatka stypendiów Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego (SOE), Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych (ESCRS) oraz Naczelnej Rady Lekarskiej (NLR), dzięki którym odbyła międzynarodowe staże kliniczne w Londynie (Moorfields Eye Hospital), Walencji (FISABIO – Oftalmología Médica), Antwerpii (UZA) oraz poszerzyła praktyczną wiedzę z zakresu chirurgii oka w ramach Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki (ESASO) w Lugano.

Autorka prac naukowych opublikowanych na łamach międzynarodowych i krajowych czasopism medycznych. Członkini ESCRS oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), gdzie uczestniczy w strukturach organizacyjnych.

Okulistka z powołania. Szczególny nacisk kładzie na holistyczne podejście do pacjenta. W Gabinetach SENSOR zajmuje się pełną diagnostyką i leczeniem chorób oczu, ze szczególnym zainteresowaniem chorobami przedniego odcinka oka.

Godziny pracy