dr barbara sabal

Lek. med. Barbara Sabal

specjalista okulistyki

Poradnia Okulistyczna dla Dorosłych
Poradnia Leczenia Chorób Siatkówki
Poradnia Okulistyki Dziecięcej
Pracownia OCT

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obecnie doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizację z zakresu okulistyki odbyła w Klinice Okulistyki w Rzeszowie oraz w Oddziale Okulistyki Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, gdzie obecnie praktykuje.

Egzamin specjalizacyjny zdała z najlepszym wynikiem w Polsce w 2021 roku.

W 2021 roku zdała również europejski egzamin EBOD uprawniający do tytułu Fellow of European Board of Ophthalmology (FEBO).

Jest laureatka prestiżowego stypendium europejskiego towarzystwa okulistycznego (SOE) oraz stypendium NRL, dzięki którym odbyła międzynarodowy staż z zakresu okuloplastyki i chorób powierzchni oka w Walencji (FISABIO – Oftalmología Médica) oraz poszerzyła praktyczną wiedzę z zakresu chirurgii oka w ramach Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki (ESASO) w Lugano.

Doświadczenie zdobywała również podczas staży w ośrodkach klinicznych w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Lublinie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Jest autorką prac naukowych opublikowanych na łamach międzynarodowych i krajowych czasopism medycznych. Członkini PTO oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych (ESCRS).

Okulistka z powołania. Szczególny nacisk kładzie na holistyczne podejście do pacjenta. W Gabinetach SENSOR zajmuje się pełną diagnostyką i leczeniem chorób oczu, ze szczególnym zainteresowaniem chorobami przedniego odcinka oka.

Uczestniczy w strukturach organizacyjnych Oddziału Podkarpackiego PTO.

Godziny pracy