dr katarzyna rusin kaczorowska

Dr n. med. Katarzyna Rusin-Kaczorowska

specjalista okulistyki

Poradnia Leczenia Jaskry i Schorzeń Siatkówki
Pracownia Laseroterapii Oka
Tomografia Okulistyczna OCT
Poradnia Okulistyczna Dzieci

Specjalista okulistyki z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu dzieci i dorosłych.

Od 2003 roku pracuje w poradniach leczenia jaskry i chorób naczyniowych siatkówki oraz poradniach okulistyki dziecięcej i wcześniaków. W trakcie swojej praktyki zawodowej, którą zdobywała w oddziałach okulistyki w Rzeszowie, Stalowej Woli i Tarnobrzegu, Klinice Okulistyki w Warszawie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka, kilkanaście lat praktykowała jako mikrochirurg zaćmy oraz plastyki powiek. Jest członkinią PTO.

Od ponad 20 lat wykonuje zabiegi laseroterapii siatkówki, irydotomię i trabekuloplastykę laserową w jaskrze oraz kapsulotomię zaćmy wtórnej. Wykonała już ponad 25 000 zabiegów. Od wielu lat opiekuje się dużą grupą pacjentów z retinopatią cukrzycową i jaskrą.

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2015 roku, jako doświadczony specjalista, opracowując przez wiele lat gromadzony własny materiał badawczy, obroniła pracę doktorską z zakresu laseroterapii oka otrzymując tytuł Doktora Nauk Medycznych. Jej praca została wyróżniona przez recenzentów..

Od wielu lat również jako jeden z nielicznych okulistów zajmuje się okulistyką dziecięcą i monitorowaniem leczenia zeza. Od 2005 roku bada niemowlęta i dzieci i razem ze swoją nauczycielką dr Beatą Pelc, została jednym z trzech specjalistów w województwie podkarpackim diagnozujących retinopatię wcześniaków.

Jako pierwsza w województwie podaje iniekcje leku Lucentis do wnętrza gałki ocznej niedojrzałym, przedwcześnie urodzonym noworodkom (wcześniakom) w piorunującej postaci retinopatii, zagrażającej ślepotą dzieci urodzonych przed 30 HBD.

Z pasją traktuje swoją pracę. Jest osobą pełną energii i optymizmu. Prywatnie jest m.in. mamą trójki dzieci.

W Gabinetach SENSOR zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci i dorosłych, diagnostyką OCT i laseroterapią oka.

Obecnie jest Przewodniczącą Podkarpackiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

W 2022 roku została nominowana w ogólnopolskim plebiscycie „Hipokrates” , w którym dzięki głosom swoich pacjentów zdobyła II miejsce jako OKULISTA ROKU w województwie podkarpackim.

Godziny pracy